عسل محمدی در جریان دادگاه متهمان هفت‌تپه بازداشت شد
کد خبر: ٨٧٤٣٢ تاریخ انتشار: ١٣ مرداد ١٣٩٨ - ١٥:١٢
صفحه نخست » عناوين کل اخبار
عسل محمدی در جریان دادگاه متهمان هفت‌تپه بازداشت شد

عسل محمدی، از متهمان پرونده اعتراضات هفت تپه، پس از حضور در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب بازداشت شد. طبق گزارش‌های منتشر شده قاضی مقیسه، قاضی پرونده متهمان اعتراضات هفت تپه بر اساس شکایت وزارت اطلاعات قرار وثیقه عسل محمدی را به قرار بازداشت تبدیل کرده است.

به گزارش وطن 24 به نقل از ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (هرانا)؛ عسل محمدی، از متهمان پرونده اعتراضات هفت تپه که یکشنبه ۱۳ مرداد برای حضور در جلسه دادگاه رسیدگی به اتهاماتش به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب مراجعه کرده بود، بازداشت شد. براساس گزارش هرانا گفته می شود که قاضی مقیسه، قاضی پرونده متهمان اعتراضات هفت تپه بر اساس شکایت وزارت اطلاعات قرار وثیقه عسل محمدی را به قرار بازداشت تبدیل کرده است و ضابطان قضایی او را پس از صدور این قرار بازداشت و به زندان اوین منتقل کرده‌اند.

عسل محمدی، روزنامه‌نگار و
سپیده قلیان، فعال کارگری، دوتن از متهمان اعتراضات هفت‌تپه

هرانا به‌نقل از یک منبع مطلع نوشته:

«عسل محمدی صبح امروز بر اساس موعد تعیین شده از پیش در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب حاضر شد. قاضی مقیسه بر اساس شکایت وزارت اطلاعات و به بهانه فعالیت‌های خانم محمدی پس از آزادی موقت، قرار وثیقه وی را به قرار بازداشت تبدیل کرد و اعلام کرد باید تا زمان صدور حکم در بازداشت بماند.»

عسل محمدی، از اعضای تحریریه نشریه گام که اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه و فولاد اهواز را پوشش می‌داد یکی از متهمان پرونده اعتراضات هفت‌تپه است که به قید وثیقه آزاد بود.

اوایل ماه گذشته پرونده هفت متهم پرونده اعتراضات هفت تپه به نام‌های اسماعیل بخشی، سپیده قلیان، امیر امیرقلی، امیرحسین محمدی فرد، ساناز اله یاری، علی نجاتی و عسل محمدی پس از جلسه دفاع آخر به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران ارسال شده بود. قرار بود شنبه ۱۲ مرداد اولین جلسه دادگاه متهمان اعتراضات شرکت نیشکر هفت‌تپه خوزستان در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برگزار شود اما برخی منابع خبر از درگیری لفظی اسماعیل بخشی با رئیس دادگاه دادند و گفته می‌شود قاضی مقیسه به همین علت جلسه رسیدگی به پرونده اسماعیل بخشی را نیمه کاره گذاشته و رسیدگی به پرونده او را به جلسات بعد موکول کرده است.

 پیش از برگزاری دادگاه، خانواده‌های متهمان زندانی این پرونده همراه فعالان کارگری در مقابل دادگاه تجمع کرده بودند که این تجمع در ساعات اولیه منجر به حمله نیروهای امنیتی و لباس شخصی به خانواده‌ها و فعالان کارگری حاضر در محل شد.

به دنبال این درگیری شش نفر از شرکت‌کنندگان در این تجمع از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند. تاکنون هویت چهار نفر از این بازداشت‌شدگان به نام‌های هیراد پیربداقی، رهام یگانه، فرید لطف‌آبادی و سحر شهرابی فراهانی روشن شده است.Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

آخرین مطالب
پربازدیدترین هاصفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | گالري تصاوير | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | درباره ما | RSS | ايميل